Göç Meselesine Farklı Bir Bakış
Dünyanın yakıcı sorununa mercek tutan bu kitaplar birer başvuru kaynağı.
İnsanı İnsanca Anlatan Bir Sanat: Tiyatro
Tiyatro, uzaktan bakınca çok kolay gibi gözüken ama içinde bulunduğumuzda, yani bir sahnede rol aldığımızda, ne kadar zor olduğunu anladığımız bir sanat dalı. Toplumun ve insanın meselelerini içten bir şekilde gözlerimizin önüne seren; Shakespeare’in de dediği gibi, insanı, insana, insanla, insanca anlatma sanatı olan tiyatronun zorluklarını, güzelliklerini ve bize kattıklarını öğrenmeye var mısınız?
Psikoloji kültüre göre değişir mi?
Daha önce hiç kültürel psikoloji ya da kültürlerarası psikoloji diye bir şey duymuş muydunuz? Peki ya yerel psikoloji? Bu üç psikolojik dal birbirini destekleyen ve göreceli olarak birbirinden bağımsız gelişmiş, kültür ve psikolojinin içinde var olan üç yaklaşım. Peki, nedir bu kültürel psikoloji ve kültürlerarası psikoloji?
Geleceği yaratan kuşaklara daha yakından bakmak ister misiniz?
"Yeni kuşakları anlamıyorum!" diyorsanız bu kitapları bir karıştırın. Bakış açıları, becerileri, yenilikçi özellikleri, ihtiyaçları ve desteklenmesi gereken yanlarıyla Y ve Z kuşaklarını anlamak için bu rehber kitaplara başvurabilirsiniz.
İnsanın Dönüşüm Sürecine Beyazperdeden Bakmaya Var mısınız?
Kayıp, hayatın kaçınılmaz gerçeklerinden. İnsanlar olgunlaşmak ve hayatın değerini anlayabilmek için acıyı ve yaşadıkları kayıpların yasını tutmayı öğrenmek zorunda. Peki, sinema böyle bir süreçte bize yardımcı olabilir mi? İşte size içinden filmler geçen bir kitap!
Okunması Gereken Bir Edebiyat Tarihi
Büyük Türk Edebiyatı Tarihi, her kütüphanede bulunması gereken temel eserlerden biri.
JULIE LYTHCOTT-HAIMS: Aşırı Ebevenylik Yapmadan Başarılı Çocuklar Nasıl Yetiştirirsiniz? (VİDEO)
Bir Yetişkin Yaratmak (How to Raise an Adult) kitabının yazarı Julie Lythcott-Haims'i bir de kendiniz dinlemek ister misiniz? Stanford Üniversitesi Eski Kabul Dekanı Lythcott-Haims, aşırı ebeveynlik hakkında bakın ne diyor?
Okuldaki Göçmen Çocuklar
“Göçmen Çocukların Okul Halleri: ABD ve Batı Avrupa’daki Bütünleşmeye Kıyaslamalı Bir Bakış”ta eğitim en kritik başlık olarak karşımıza çıkıyor. Okul sistemlerinin farklı özellikleri, göçmen hanelerden gelen çocuklar için nasıl sonuçlar verir? Göçmen çocukların bulundukları coğrafyaya potansiyellerinden ödün vermeden, kişiliklerini eğip bükmeden ve travmatize olmadan sağlıklı bir şekilde uyum sağlamalarında eğitimin kritik rolü nedir?
Anne Babalar Kendilerine Muhtaç Çocuklar Yetiştiriyor
Çocuk yetiştirme konusunda, baby shower’lardan konsept partilere, doula’lardan koçluk desteklerine Amerikan modellerinin istilası altındayız. ‘Bir Yetişkin Yaratmak” kitabı buna dikkat çekiyor.
Product successfully added to the product comparison!