İşte Z Kuşağı

ISBN 978-605-4763-60-3

Yeni ürün

30,00 TL

45,00 TL

-15,00 TL

Yazar          : David Stillman ve Jonah Stillman

Çeviren       : Duygu Pınar Kayıhan ve Ferhat Erduran

Kategori      : Araştırma

Cilt Tipi        : Karton Kapak

Daha fazla bilgi

Z Kuşağı İş Dünyasını Nasıl Etkileyecek?
Kuşaklar hakkında demografik çalışmalarıyla tanınan David Stillman ve Z Kuşağının sesi haline gelen oğlu Jonah Stillman’ın yazdığı bu kitap, bu yeni kuşağın iş dünyasını nasıl etkileyeceğine yanıtlar ararken kuşaklar arasındaki ilişkilere dair öneriler de sunuyor. Duygu Pınar Kayıhan ve Ferhat Erduran’ın Türkçeye çevirdiği kitap, alanında öncü ve sayılı kitaplardan biri.
Sırada Z Kuşağı var!
İş dünyası Milenyum Kuşağının yarattığı yenilikçi rüzgârın hâlâ etkisindeyken Z Kuşağı kapıya dayandı bile. İdealist ve işbirlikçi Y Kuşağı, yavaş yavaş yönetici pozisyonlara geçerken şimdi bir de onlardan oldukça farklı olan Z Kuşağına mı uyum sağlamak gerekiyor?
“Dijital yerliler” olarak anılan Z Kuşağı gerçekçi, hırslı, bağımsız ama sürekli bağlantıda kalan anlayışıyla alışkanlıklarımızı, hatta dilimizi oldukça değiştireceğe benziyor. “Her yer işyeri!” diyen Z Kuşağı iş yapma biçimlerimizden bağlantılarımıza kadar neleri, nasıl değiştirecek? Peki ya onlar işyerine, ekip arkadaşlarına ve patronlarına nasıl uyum sağlayabilirler?
Gerçekçi ve paylaşımcı
Küresel ekonominin Büyük Durgunluk döneminde büyüyen bu yeni kuşak büyük iflaslara, elden giden birikimlere, anne babalarının işsiz kalışına ve doğadaki büyük felaketlere küçük yaşta tanık olmuşken onları idealler ve iyimser bakış açılarıyla motive etmek o kadar da kolay görünmüyor. Dürüst iletişime, adalete ve beceri paylaşımına önem veren Z Kuşağı, Milenyumlular (Y Kuşağı) gibi dünyanın geleceğine duyarlılar; ancak daha gerçekçi ve somut çözümler talep ediyor ve hatta üretiyorlar.
Kuşaklar hakkında demografik çalışmalar uzmanı ve When Generations Collide ve M-Factor: How the Millennial Generation Is Rocking the Workplace adlı çok satan kitapların yazarı David Stillman, bu kez Z Kuşağının iş hayatına etkisini ele alan ilk kitaplardan birine imza attı. Üstelik bu kuşağın sesi olan ve Amerika’da birlikte yüzlerce kurumsal eğitim ve söyleşi düzenledikleri oğlu Jonah Stillman ile birlikte...
7 ayırt edici özelliği
Baba-oğul Stillman’lar, bağımsız çalışmayı seven Z Kuşağının bir problemi çözmek için paylaşımcı ekonomiden yana çözümler üreteceğini vurguluyor: “Z Kuşağının, kaynakları en iyi şekilde değerlendirmeye çalışırken paylaşımcı ekonomi yolunu seçtiğini ama bunu en verimli şekilde yapmayı önemsediğini bilin.” Ayrıca Z Kuşağını şu 7 temel özellikte inceliyor: Fijital, aşırı kişiselleştirmeden yana, gerçekçi, kaçırma korkusu duyan, Biz Ekonomici, kendin yapçı ve hırslı.

Product successfully added to the product comparison!