AstroBilgi

ISBN 978-605-4763-81-8

80,00 TL

100,00 TL

-20,00 TL

Editör: Prof. Dr. Serdar Evren
Yazarlar: Prof. Dr. Zeki Aslan, Prof. Dr. Dursun Koçer, Prof. Dr. Ethem Derman, Prof. Dr. Zeynel Tunca, Prof. Dr. Serdar Evren, Dr. Öğr. Üyesi Ayşegül F. Yelkenci, Dr. F. Korhan Yelkenci, Tahsin Demirciler, Mert Koçer, Ümit Fuat Özyar, Uğur İkizler
Baskı Tarihi: Ağustos 2020
Cilt Tipi: Karton Kapak
Boyutu: 21x29 cm
Sayfa sayısı: 328

Daha fazla bilgi

Astronomi meraklıları için bir rehber!
Astronomi yalnızca bilim insanları, devletler veya Dünya-dışı gelecek alternatiflerinin peşinde koşan yatırımcıların ilgilendiği bir alan mı? Tabii ki hayır. Öyleyse uzayı ve evreni doğru kavrayabilmek neden “zor” olsun ki? Öğretmenler, çocuklar, gençler ve bilime meraklı her okurun rahatlıkla anlayabileceği kaynaklar astronomiye bakışımızı, gökyüzünü algılayışımızı değiştiremez mi? İşte, 13 yıldır Türkiye’nin her yanında yüzlerce seminer, gündüz ve gece gözlem etkinlikleri ve atölyeler düzenleyerek binlerce kişiyle buluşan AstroBilgi ekibi, buradan yola çıkarak astronomi meraklıları için rehber niteliğinde bir kaynak hazırladı.

Okurlar bu kitapta Güneş Sistemi’nden gökadalara, kuyrukluyıldızlardan göktaşları ve karadeliklere, Ay ve Güneş tutulmalarından ötesistemlerdeki gezegenlere ve hatta uzay çalışmalarının günlük hayatımıza yansımalarına kadar astronominin çok çeşitli araştırma alanları hakkında bilgi alabilirler. Ayrıca bir coğrafya, fen bilimleri ya da sınıf öğretmeni alan öğretiminde yararlanabileceği açıklamaları, görselleri, deneyleri ve atölye çalışması örneklerini de bu kitapta bulabilir. Gökyüzüne meraklı bir genç okur, kendi teleskobuyla uzayı gözleyebilmek istiyorsa basit, amatör bir teleskop yapabilmenin yolunu da bu kitaptan öğrenebilir. AstroBilgi, okurlara evrenle ilgili sunduğu kuramsal bilginin yanı sıra pratik uygulamalar sayesinde bilimle uğraşmanın kapısını da aralayabilir.

Product successfully added to the product comparison!